Na pewno nie raz widziałeś, jak wyglądają stopy w zależności od kultury i że istnieją plemienia, które formują stopy w sposób, który jest uważany za modny w danym rejonie. Dzięki temu możesz zobaczyć, ile krzywdy potrafią wyrządzić buty, które wydają się niegroźne. Dlatego tak duże znacznie ma dobry dobór obuwia. Najczęstszym problemem podczas kupna jest oczywiście rozmiar. Noszenie za małych butów to zabójstwo dla zdrowia stóp oraz kręgosłupa. Po latach noszenia takiego obuwia pojawiają się bolesne haluksy oraz krzywy kręgosłup, który powstał poprzez nieformalne stawianie stopy na podłożu przez konieczność podkurczania palców.

Rozmiar oraz kształt

Wybierając buty, kierujemy się w pierwszej kolejności ich przeznaczeniem, czyli czy to mają być sportowe buty męskie fila disruptor, czy wysokie czerwone damskie szpilki, czy też sandały na co dzień. Kolejna kwestia, która jest równie ważna, to wygląd butów. Muszą się one podobać. Szkoda kupować buty, które zostaną ubrane raz, albo wcale, a potem wylądują na dnie garderoby. Kiedy już wiemy jaki rodzaj butów jest nam potrzebny oraz znaleźliśmy takie, które się nam podobają, czas na dobranie rozmiaru. Pamiętaj, że palce w butach nie powinny być podwinięte, stopa powinna swobodnie stać na podeszwie, a boki obuwia nie powinny uciskać zanadto stopy. Niestety przy wyborze butów często kierujemy się ich wyglądem czy mogą, zamiast dobrać kształt obuwia, który będzie służył stopie oraz kręgosłupowi.

Dobry producent

Jeśli szukasz obuwia na lata, a nie takiego “na raz”, albo “kiedyś ubiorę”, to postaw na dobrych producentów. Firmowe buty są wykonane z lepszych materiałów, które są nie tylko przyjazne dla stóp, przepuszczają powietrze, ale także są wytrzymalsze. Takie obuwie będzie służyć latami, w przeciwieństwie do tanich butów z marketu, które się rozlecą po sezonie, albo i szybciej. Kupowanie markowych butów, to także stawianie na styl. Są one tak zaprojektowane, aby jak najlepiej się prezentować na stopie, niezależnie od jej rozmiaru. Producenci butów markowych idą także często z duchem czasu i zapewniają modny dodatek do stylizacji.