Dzieci to wyjątkowy skarb każdego rodzica. Potrzebują one mnóstwo miłości, opieki oraz zaangażowania. Wymagają także odmiennego traktowania oraz całkiem innej garderoby. Znaleźć buciki dla malucha, to nie taka prosta sprawa jak mogłoby się wydawać. Często bowiem dzieci nie wiedzą, czy ubrany but jest dobry, za ciasny czy za luźny. Dlatego sprawdzenie tych rzeczy, leży w interesie rodzica. Zwykle najlepszym pomysłem na upewnienie się co do rozmiaru jest zmierzenie najpierw stopy, a potem wnętrza buta.

Jednak sam rozmiar to nie wszystko, trzeba jeszcze wybrać rodzaj obuwia oraz producenta.

Buty dla noworodka

Dzieci mają ubrane buty już od pierwszych dni życia. Oczywiście powodem tego działania nie jest fakt, że kilkudniowe dziecko będzie chodzić. Rodzice wciskają maluszki w buciki, ponieważ butki są słodkie, a maluszek w pełnym stroju wygląda uroczo. Dlatego, jeśli nie jesteś pewna, czy musisz kupić butki swojemu noworodkowi, to nie martw się, ponieważ nie są one konieczne. Z powodzeniem zastępują je ciepłe skarpeteczki nawet w zimie. O butach warto pomyśleć wtedy, kiedy dziecko zaczyna chodzić. Wcześniejsze ich ubieranie, to po prostu kaprys rodziców.

Buty do szkoły i na co dzień

Kiedy maluch podrośnie i zacznie chodzić, potem uczęszczać do przedszkola i szkoły, to buty są konieczne. Warto w tym wypadku postawić na buty markowe sportowe. Buty dla dziecka, któremu kształtują się stopy, a kręgosłup rośnie cały czas, powinny być przede wszystkim dobrej jakości. Dlatego nie warto w tej kwestii oszczędzać i postawić na buty firmowe dobrego producenta, które będą dobrze trzymać stopę oraz prawidłowo amortyzować kręgosłup. Pamiętaj o sprawdzeniu jakości butów i upewnianiu się czy producent oferuje dobre dla dzieci obuwie. Wytrzymalsze buty zapewniają także rzadsze wizyty w sklepie, gdyż wolniej się niszczą, a wiadomo, że dzieci uwielbiają nadwyrężać portfel rodziców pod tym względem. Jeśli kupujesz przez internet, nie sugeruj się wiekiem opisanym w tytule aukcji, tylko pamiętaj o zmierzeniu stopy dziecka i sprawdzeniu jej z opisem przedmiotu. Firmowe sklepy często podają takie informacje.