Zarówno kobiety, jak i mężczyźni potrzebują różnych par butów na odmienne okazje. Każde wydarzenie rządzi się swoimi prawami oraz wymaga innego stroju. Żeby kupić prawidłowe obuwie, trzeba mieć nie tylko wiedzę na temat butów, ale także panujących trendów oraz możliwych połączeń styli.  Na przykład szpilki doskonale będą się komponować z sukienką, eleganckim żakietem czy jeansami, ale buty sportowe i sukienka, to złe połączenie. Jednak oprócz rodzaju obuwia liczy się także jego kolor oraz materiał.

Kolor pasujący do wszystkiego

Jeśli łączenie kolorów nie jest twoją mocną stroną lub po prostu nie lubisz ubierać się kolorowo, postaw na czerń lub beż. Buty w tych kolorach dobrze będą się prezentować z każdym odcieniem reszty stylizacji. Dla tych osób, które nie przepadają ani za czernią, ani za beżem, mogą wybrać coś pośrodku, czyli brąz. Szczególnym doborem kolorów nie musimy się kierować tylko w przypadku butów sportowych typu adidas yeezy. Wynika to z faktu, że obuwie sportowe bez względu na kolor pasuje zawsze do jeansów czy spodenek, z którymi zwykle jest noszone.

Ponadczasowa skóra

Jeśli lubisz buty stylowe, wytrzymałe oraz takie, które będą służyć latami, zainwestuj w te z naturalnej skóry. Jest to bardzo wytrzymały materiał, odporny na ścieranie oraz uszkodzenia. Co więcej, doskonale się prezentują bez względu na sezon, trendy czy stylizację, gdyż skóra w świecie mody się nie starzeje. Co ciekawe jest doskonała dla stóp, gdyż jest to materiał “oddychający”.